Zlatá kombinéza Petry Vlhovej je k dispozícii verejnosti na výstave v Kremnici

Hádam neexistuje na Slovensku človek, ktorému by meno Petra Vlhová nič nehovorilo. Je to naša v súčasnosti najlepšia reprezentantka v lyžovaní, mladá, ešte len 23 ročná úspešná zjazdová lyžiarka a najnovšie aj majsterka sveta v obrovskom slalome, no okrem tohto úspechu o má na konte aj viacero medailí z iných podujatí v lyžovaní.

lyžování
 
Fantastické športové výkony našej mladej lyžiarky
Tohto roku sme mali možnosť sledovať triumf našej najlepšej lyžiarky, Petry Vlhovej, na podujatiach svetového rozmeru, na ktorých nás reprezentovala na najvyššej úrovni a vybojovala najcennejšie kovy pre slovenský lyžiarsky šport. Niet preto divu, že všade, kam príde a kde sa Petra objaví, ju vítajú fanúšikovia s obrovskou radosťou a v hojnom počte, radi sa s odfotia a vyjadria jej obdiv a poďakovanie. Je našou hrdinkou, šíri dobré mesto Slovenska vo svete a za sme na ňu veľmi hrdí. Podáva fantastické výkony, je vytrvalá a pritom skromná, čo sa prejavilo aj v jej poslednom čine, keď sa rozhodla podeliť so svojimi fanúšikmi a priblížiť im oblečenie, v ktorom na súťaži triumfovala.
 
Odev, ktorý jej priniesol šťastie v podobe najcennejšieho kovu
V rámci tejto aktivity sa lyžiarka, trojnásobná medailistkav alpskom lyžovaní na majstrovstvách sveta, ktoré sa konali vo švédskom Are, rozhodla venovať svoju kombinézu, ktorú označila symbolom „zlatá“, pretože ju mala na sebe pri jazde víťazného obrovského slalomu, do zbierky SOŠV – Slovenského olympijského a športového múzea. Okrem kombinézy požičala do depozitu zbierok aj inú časť svojho výstroja, a tou bola prilba, v ktorej sa zúčastnila februárového šampionátu v slalome.

běžky
 
Potešiť sa môže aj široká verejnosť a fanúšikovia lyžiarky
Všetky exponáty sú k dispozícii aj verejnosti a záujemcovia majú možnosť pozrieť si ich už od 18.mája, kedy bola expozícia zahájená, keďže v tento deň sa konala Noc múzeí v Stálej expozícii dejín lyžovania na Slovensku, ktorú spravuje múzeum v Kremnici.