Praktické funkcie sklenených posuvných dverí

Princíp posuvných dverí si pamätáme aj z minulosti, zväčša boli vyrobené z plastu, ukotvené v puzdre a ich dizajn pokrivkával za estetikou.

Moderná architektúra v rámci minimalizmu a čistého štýlu prišla na trh s ponukou sklenených posuvných dverí, ktoré sú praktické a veľmi originálne.

bedroom-670249_640-1

Aj ponuka sklenené posuvné dvere má prvky posledných architektonických inšpirácii a technológia ich výroby je v súlade s najnovšími technologickými novinkami.

Ponúkané sklenené posuvné dvere sú v interiéri prvkom, ktorý má samostatnú dizajnovú hodnotu a je v symbióze s ich funkčnými a praktickými vlastnosťami.

Sklo je estetický materiál už sám o sebe, má vynikajúce vlastnosti, čo sa týka priepustnosti svetla, v interiéri ho správne láme, presvetľuje ho a pritom vytvára pocit luxusu a dokonalej čistoty. Jeho povrchová úprava v podobe sklenených posuvných dverí je v ponuke takmer nekonečná – od číreho až po matné sklo, rôzne farebné tieňovanie, možnosti fólií alebo pieskovaných vzorov, možnosť voľby samostatného loga alebo samostatne vytvorenej povrchovej plochy.

Ponúkané dvere sú bezpečné, kvalitné aj keby ste mohli mať pocit, že sú predsa zo skla a to môže prinášať nebezpečenstvo.

Nie je tomu tak, môžete sa na nich spoľahnúť, špeciálne, tvrdené sklo Vás ochráni, má požadované certifikáty o bezpečnosti, manipulácia s ním je pohodlná, ľahká, chod dverí je bezproblémový, má dokonalé otváranie a zatváranie, tichý dojazd podporený špeciálnou dojazdovou lištou.

showroom-1188626_640

Ponúkame Vám možnosti upevnenia na stenu pomocou vkusnej koľajnice, ktorá umožní otvorenie a zatvorenie dverí a takisto Vám zabezpečí bezpečné zotrvanie dverí v otvorenej polohe v prípade potreby vetrania priestoru. Druhou možnosťou je upevnenie dverí do puzdra, ktoré zakrýva posuvný mechanizmus a jeho uplatnenie je v miestach, kde na stene neostáva voľný priestor na koľajnicu, napríklad uprostred chodby alebo v priestore medzi nábytkom.

Obidve možnosti sú vyššou formou komfortu a estetiky, sklenené posuvné dvere sa stanú prvkom interiéru, ktorý je bezpečný, spoľahlivý, funkčný a ktorý pri správnej povrchovej úprave dokonale nahradí klasické dvere aj z hľadiska intimity priestoru.