Rozsvieťte svoje plochy so šikovnými LED pásikmi

Dajú sa využiť prakticky v každej časti interiéru a dajú sa s nimi podsvietiť rôzne plochy či predmety. Poskytujú dekoračný efekt, ale tiež potrebnú viditeľnosť. Reč je o šikovných led pásikoch.

Spoľahlivo osvietia napríklad pracovný priestor, schody, nábytok,… ale dokážu tiež zvýrazniť nejaký predmet, majú veľmi praktický dizajn a preto sa dajú umiestniť takmer kamkoľvek. Sú z vrchnej časti osadené svetlo emitujúcimi diódami a spodná časť je samolepiaca. To zároveň znamená, že ich prevádzka je úsporná k elektrickej energii a ako vieme, tieto diódy a technológia LED prinášajú oproti starým svetlám efektívnejšie šetrenie energií, a to aj pri ich pravidelnom používaní.

pásik LED

  • Ide o diódy, čo sa napríklad nachádzajú aj v led žiarovkách, ktoré oproti klasickým žiarovkám prinášajú až o 90 % efektívnejšiu úsporu energie, zároveň sú dôvodom dlhšej životnosti žiarenia, a to na desaťtisíce hodín. Rozžiarenie týchto diód je okamžité a následne svietia bez blikania či výpadkov.

Zmienené diódy v spojitosti s pásikmi teda prinášajú totožné úsporné vlastnosti, zároveň však aj univerzálne využitie. Konkrétnym plochám a miestam prinesú osvetlenie a lepšiu viditeľnosť. V prípade farebných alebo RGB led pásikov sa však postarajú aj o dekoračný účel a dané miesta alebo veci budú vyzerať atraktívnejšie.

Uveďme si preto aspoň pár príklad využitia led pásikov:

kuchynská linka

Najčastejšie sa s nimi stretávame v kuchyni, kde sú oceniteľné najmä led pásy pod kuchynskú linku. Rovnako sa môžu použiť na podsvietenie skriniek v kuchyni.

V kúpeľni s nimi zasa môže osvetliť napríklad zrkadlá alebo spodok vane, zabúdať by sa nemalo ani na interiérové schodiská, ktoré môžu byť týmto praktickým spôsobom takisto osvetlené, čo uvítame napríklad pri nočnej ceste na toaletu. Takisto sa však dajú umiestniť pri televíznu obrazovku, alebo v spálni pod posteľ, na nočný stolík,… a to je iba hrubý náčrt reálnych možností ich využitia.