Starostlivosť o vaše vlasy počas zimy

Tu sú niektoré obavy týkajúce sa vlasov, s ktorými sa budete stretávať počas zimného obdobia:

  • Škvrnitá pokožka a lupiny
  • Suché vlasy
  • Nudné a nehybné vlasy

žena

Škvrnitá pokožka a lupiny
Vaša pokožka hlavy sa v priebehu zimy vysuší a môže viesť k šupinatej pokožke. Vďaka nedostatku vlhkosti vo vzduchu môže vaša šupinatá pokožka viesť k tvorbe lupín a podráždeniu pokožky, ktorá nakoniec vedie k vypadávaniu vlasov. Lupiny však môžu byť  riadené správnou starostlivosťou. Vezmite pár lyžíc olivového alebo kokosového oleja. Zahrejte na niekoľko sekúnd a zamiešajte ju s lyžičkou citrónovej šťavy. Namastite na pokožku hlavy a nechajte pôsobiť 20-30 minút. Opláchnite vlasy šampónom a kondicionérom.

Suché vlasy
Suché nepoddajné vlasy môžu byť počas zimy nepríjemné a časté. Aby ste sa zbavili toho vzhľadu, všetko, čo potrebujete, je použiť kefu na vlasy, ktorá má kombináciu plastových a diviačích štetín. Umývajte vlasy vlažnou vodou a nie horúcou. Teplá voda môže odobrať prírodný maz, ktorý chráni a vyživuje vlasy.

Nudné a nehybné vlasy
Nedostatok vlhkosti môže spôsobiť, že vaša vlasová pokožka je suchá a vaše vlasy majú tiež tendenciu, že vyzerajú nudne a bez života. Chráňte vlasy používaním dreveného hrebeňa so širokým ozubením, aby ste odstránili všetky spletence a potom naneste med do dĺžky vlasov od korienkov až po špičky. Zakryte si vlasy uterákom a nechajte pôsobiť 30 minút. Pri oplachovaní použite vlažnú vodu.

modelka
 
Správne sušenie vlasov
Pravidelné sušenie vlasov je dôležité. Vlhké vlasy a vlasová pokožka môžu prilákať veľa problémov, ako lupiny, lámavosť a dokonca aj štiepenie končekov, najmä počas zimy. Dbajte na to, aby ste vlasy neutierali suchým uterákom, pretože trenie môže spôsobiť  ich lámavosť. Stlačte prebytočnú vlhkosť pomocou uteráka, použite sérum na ochranu tepla a potom použite fén na vlasy, alebo ich nechajte prirodzene vyschnúť.