Redukcia hmotnosti

Zbaviť sa podkožného tuku môžete viacerými spôsobmi – cvičenie, diéty, zákazy a obmedzenia v strave. Pokiaľ vás ale trápia len menšie nedostatky vašej postavy, ak sa na vašom tele nachádza miesto, na ktorom sa tuk drží zubami –nechtami skúste to inak. Isto vás hneď napadne liposukcia a následne vám príde na um operačná sála, chirurg, ihly, a pod. Nie, liposukcia nie je jediný spôsob ako dať tukovým zásobám zbohom. Chudnúť môžete aj v ľahu.

hubnutí

Kavitácia.
Pri kavitácii sa používa ultrazvuk. Ultrazvukové vlny vytvárajú na tukové bunky tlak. Pod vplyvom tlaku tukové bunky prasknú a odplavia sa lymfatickými cestami z tela. Výhodou tejto metódy je, že nemusíte navštíviť žiadneho lekára. Kavitačné prístroje majú v každom lepšie vybavenom salóne krásy.
Jedno sedenie trvá približne 40 minút. Počas tejto doby sa rozpustí presne toľko tukových buniek, koľko je organizmus schopný bezpečne odplaviť. V prípade potreby môžete sedenie ešte zopakovať.
Tento spôsob úpravy postavy nie je vhodný pre ľudí, ktorí majú srdcovo-cievne problémy, kožné choroby a zdravotné problémy s pečenou alebo obličkami. Tehotné ženy a ženy tesne po pôrode by mali túto procedúru podstúpiť neskôr.

relax

Lymfodrenáž
Ďalším spôsobom ako sa zbaviť kíl navyše je lymfodrenáž. Touto metódou sa zbavíte nie len podkožného tuku, ale aj škodlivých a toxických látok vo vašom tele.
Upchaté lymfatické cesty sú dôvodom prečo sa v našom organizme ukladajú škodlivé látky, prečo dochádza k celulitíde, opuchom, zavodneniu organizmu a v neposlednom rade aj k ukladaniu tukov. Lymfatický systém odvádza všetky nebezpečné látky a prebytočnú vodu z tela preč. Spriechodniť tento systém vám pomôže práve lymfodrenáž.

Pri lymfodrenáži ide o pôsobenie tlaku na telo a následné spriechodnenie lymfatyckého systému. Počas procedúry vás oblečú do špeciálnych nohavíc, do ktorých je pomocou viacerých hadíc v krátkych intervaloch vháňaný vzduch. Vznikne tak špeciálna tlaková masáž, ktorá vplýva na uvoľnenie lymfatického systému.

hmotnost

Ak ste nikde v okolí nenašli salón, v ktorom by ste mohli podstúpiť túto procedúru môžete ju nahradiť lymfatickou masážou.
Lymfodrenáž by nemali podstupovať ľudia, ktorých trápi vysoký krvný tlak, onkologické ochorenie a rôzne zápaly.