Aké výhody má čítačka kníh?

S voľným časom, alebo dovolenkou a výletom sa už od nepamäti spája dobrá kniha. No ruku na srdce, v poslednej dobe nosíme so sebou predovšetkým mobilné zariadenie, na ktorom navštevujeme sociálne siete, pozeráme youtube, poprípade hráme hry. Pri všetkej úcte k týmto aplikáciám, pri knihe nehlúpneme, rozvíjame svoju predstavivosť a čaká nás zaujímavý príbeh, alebo zaujímavé informácie a akési osobité čaro, ktoré dopraje iba kniha.

ebook

• No čo ak by som vám odporučil vec, o akej už zrejme aj tak síce viete, no spomeňme vhodnú alternatívu, akési spojenie modernej prenosnej technológie so starým čarom, aké nám poskytovali knihy. Už možno viete, že takýto kompromis nesie názov čítačka kníh.

Zatiaľ čo dávnejšie sme si sebou zobrali jednu – dve knihy, dnes nám stačí vziať toto praktické prenosné elektronické zariadenie, do ktorého sa zmestí naša celá knižnica, či v podstate ešte oveľa viac, niektoré modely pojmú až 2000 titulov.
Možno si teraz myslíte, že kniha je proste kniha a najlepšia je originál v papierovej podobe. Z určitého hľadiska tento názor zdieľam aj ja, ale ak sa na túto úvahu pozriem reálne, moderná čítačka e-kníh má svoje výhody.

• Svoju knižnicu a vlastne množstvo titulov máte v jednom zariadení, s ktorým môžete operovať prakticky kdekoľvek, knihu niekam „nezaložíte“ ani nestratíte, nepoškodí sa. Čítačka je praktická a ľahká na prenos, čo je ideálne najmä v čase dovolenky a cestovania, jej dizajn pôsobí elegantným a moderným štýlom, všetky tituly máte po ruke bez toho, aby ste ich museli dlhšie hľadať, no a v neposlednom rade, pokiaľ si objednáte knihu v papierovej podobe, jej dodanie môže trvať aj týždeň, zatiaľ čo zakúpenú e-knihu máte k dispozícii ihneď, môžete si ju priamo stiahnuť.

čení

Ak by ste si radi zakúpili svoj obľúbený titul, nemusíte ho hľadať po kníhkupectvách, na internete ho nájdete behom chvíľky a môžete ho okamžite stiahnuť. Viacero nových, ale čo je zaujímavé aj starších titulov chytá túto novú podobu tkzv. e-kníh. Ak vás táto možnosť zaujala tak odporúčam, aby ste sa informovali ako si vybrať tú správnu čítačku kníh.