Radi utrácate peniaze? Radšej sa riaďte týmito bodmi


Americký prieskum preukázal, že ľudia, ktorý ukončili štúdium v dnešnej dobe zarábajú oveľa lepšie v porovnaní s tými, čo ukončili školu pred 20 rokmi. Ako je to možné? Nerozmýšľajte viac o tom kam investovať, čo predať ale začnite reálne konať. Možno Vám nasledujúce rady pomôžu a zlepšia Vám Vašu finančnú situáciu.

promoce

1. Správny titul je časť úspechu
Už staré mamy hovorievali, že ak sa nebudeme učiť, skončíme ako smetiari. Titul je pre uplatnenie podstatnou vecou no nie každý titul je na rovnakej úrovni. Titul po ukončení štúdia na práve má vyššiu hodnotu ako titul získaný po škole manažmentu. Nie je vyššia cena titulu ale výška platu, ktorý Vás čaká po týchto školách. Je dôležité zvoliť si niečo, čo Vás nielen baví ale v súčasnosti predstavuje aj zaujímavú disciplínu s možným vysokým uplatnením.

2. Neinvestujte do domu
Nie je správnym krokom ak niekto bez rozmyslu kupuje takú drahú nehnuteľnosť ako je práve dom. Zaviazať sa na niekoľko desiatok rokov hypotékou a tŕpnuť, či ta nehnuteľnosť bude ozaj Vaša nie je veľmi dobrá voľba. Skúste na začiatok niečo menšie a po rokoch šetrenia prejsť na svoj vysnený dom.

mince

3. Odkladajte si úspory už teraz
Je nevyhnutné sa naučiť šetriť a odkladať si peniaze pre budúce možné rezervy či sporiť si na svoje sny. Skúste ušetriť aspoň desať percent Vašej výplaty a uvidíte čo si budeme môcť za istý čas všetko dovoliť.

zlato

4. Neodkladajte platby na neskôr
Zaveďte si systém v platení.  Neodkladajte účty na neskôr, lebo sa môže ľahko stať, že neskôr ich už nebudete mať čím vyplatiť.  Skúste zaplatiť podstatné veci v momente keď Vám nabehne výplata a aspoň zistíte koľko si môžete dovoliť bezproblémovo míňať celý mesiac.
Hovorí sa, že bohatí je ten, čo má veľa peňazí na účte na konci mesiaca a chudobní je ten, čo má veľa mesiaca na konci peňazí. Medzi koho sa chcete zaradiť vy?