Plastové palety nahradili tradičné drevené

Uložiť nakúpený tovar pri jeho preprave treba s ohľadom na podmienky počas prevozu, vzdialenosť či cestu a v neposlednom rade aj podľa viskozity či hutnosti nakúpeného sortimentu. Inak si uložíme tehly a inak je to s ovocím či pekárenskými výrobkami. Každý tovar si vyžaduje špecifický spôsob prepravy a uskladnenia, a na to máme k dispozícii plastové palety.

Skladovať každý tovar treba osobitne

Sortiment plastových paliet ponúka aj Spoločnosť Schoeller Allibert, zahŕňa 8 štandardných veľkostí paliet a 5 rozličných typov. Rozmanitosť si vyžiadali požiadavky na logistické nároky, kde treba mať na zreteli možnosť vystavovania modelov, podľa hmotnosti sa delia ťažké, stredné a ľahké a tiež sú to modely pre čisté prostredie. K hlavným benefitom týchto paliet patria bezpečnosť, trvanlivosť, hygiena a ziskovosť.

Palety tohto výrobcu sú 100% recyklovateľné, odolné a vhodné ako doplnok k ostatným prepravným boxom a kontajnerom. Svoje využitie našli plastove palety na trativod v automobilovom priemysle, v potravinárstve, vo farmaceutike, pri leteckej doprave alebo v skladoch a podobne. Sú oveľa odolnejšie a nepotrebujú špeciálne ošetrovanie ako drevené palety, majú oveľa dlhšiu životnosť, vďaka nízkej hmotnosti sú skvelou voľbou pri použití v leteckej preprave, sú jednoducho skladovateľné, hygienické, recyklovateľné a ich čistenie nie je náročné.

Prevoz na vozíku

Plastové palety už oslávili pol storočie od začiatku výroby, na európskom trhu patrí ich výrobca medzi špičku v tomto segmente a svoj tovar dodávajú aj do ostatných krajín sveta. Zakúpením ich produktov šetríte životné prostredie, nemusíte si ich hneď kupovať, ale máte možnosť prenájmu iba na čas nevyhnutný na použitie pri preprave. Tak ušetríte dosť peňazí a svoj tovar aj tak odveziete, kam potrebujete. Rozmery majú rovnaké ako drevené europalety, iba materiál je oveľa modernejší a praktickejší. Je to ekologický plast, ktorý odoláva aj mnohým chemikáliám, je ľahký, skladný a pri zašpinení ho stačí len poumývať.