Nový Playstation 5 alebo ďalšie dostupné informácie

Pre tých, čo sa už nevedia dočkať toľko očakávanej hernej konzoly Playstation 5 je tu niekoľko zaujímavých dostupných informácií ukazujúcich na silné parametre ako aj na zvesti, že konzola by prakticky mohla prísť skôr, než očakávame.
Tak, ako sa veľa fanúšikov videohier a modernej technológie nevie dočkať nového Xboxu, pravdepodobne ešte viac ľudí očakáva údajne skorší príchod Sony Playstation 5. A možno ste už videli aj dostupné trailery.

herní konzole

Každopádne konkrétnejších informácií pribúda a my si ich predstavíme v textovej forme.
Na základe dostupného skúšobného modelu a dôveryhodnej recenzie sú známe predbežné špecifikácie, ktoré vravia o samozrejmom rozlíšení 4K pri 60 FPS, no vraví sa, síce to nie je potvrdené, že konzola by mala podporovať aj 8K a takisto kvalitné rozlíšenie pre bezdrôtové VR sety. Kvalita obrazu by tak mala dosahovať očakávané výsledky, možno i niečo navyše, no bomba prichádza s charakteristikou hardvéru, respektíve opisom výkonnosti a rýchlosti. Parametre sú v tomto smere viac, než úctyhodné. Posúďte sami.

  • PS5 bude poháňať predovšetkým 8-jadrový procesor AMD Zen s frekvenciou až 3,2 GHz. Veľmi zaujímavou pôsobí aj údajne až 20 – 24 GB pamäť GDDR6 a zaručený bude aj dostatočný úložný priestor s kapacitou 2 TB.

playstation
Za zmienku ale určite stojí tiež dizajn konzoly, ktorý dnes pôsobí takpovediac futuristicky a nadčasovo, čo sa týka i gamepadu, respektíve bezdrôtového, podsvieteného (a skladacieho?) ovládača.
Každopádne vo všetkých prípadoch zatiaľ vravíme o dostupných či skôr mediálne známych informáciách, ktoré ešte nie sú oficiálne potvrdené. Na vlastné oči si však môžeme nový model PS5 bližšie pozrieť ešte pred konferenciou, konkrétne už v júni 2019. Teda už o pár mesiacov by sme mali dostať odpoveď na väčšinu podstatných otázok a informácií, aké sú už pomerne známe, no zatiaľ oficiálne nepotvrdené.