Niekoľko tipov na zelenú, bujnú trávu

Získanie tohto dokonalého trávnika nevyžaduje magické ani toxické hnojivá. Budete prekvapení, aké ľahké to je! Prečítajte si našich zopár jednoduchých tipov a budete na ceste k dokonalému trávniku.

tráva

1. Zbavte sa žltých škvŕn v tráve
Tie žlté škvrny, ktoré vidíte na trávniku, sú zvyčajne len výsledkom nízkeho miesta, čo znamená, že špina je nižšia ako zvyšok vášho dvora. Tieto škvrny sa objavujú po silnom daždi a tráva sa dusí v stojatej vode. Môžete sa pokúsiť šíriť vrstvu kompostu na mieste, aby ste ju zvýšili až na úroveň zvyšku trávnika. Čoskoro by ste mali vidieť novú trávu začať klíčiť. Ale čo žlté škvrny od našich milovaných domácich miláčikov? Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť na vyriešenie tohto problému. Po močení psa na mieste môžete vodu dôkladne ošetriť, alebo môžete do náplasti pridať bežný cukor v domácnosti. Vysoký obsah uhlíka v cukre neutralizuje vysoký dusík v psom moči. Stačí hodiť hrsť cukru na mieste a mali by ste čoskoro vidieť novú trávu začať rásť!

2. Nerežte trávu príliš krátko
Krátky rast trávy reaguje rýchlejším rastom. Nerežte naraz viac ako tretinu výšky trávy. Ak budete rezať hlbšie, poškodzujete trávu a bude trvať niekoľko cyklov aby sa dala späť dohromady.

3. Nechajte výstrižky
Neobťažujte sa hrabaním a vyhadzovaním výstrižkov čo ste nakosili – nechajte ich tam, kde spadnú. Výrezky hnoja pôdu, a ak často kosúte trávu, budú krátke a budú sa vracať späť do trávy bez zanechania neporiadku.

4. Nekoste mokrý trávnik
Nikdy by ste nemali kosiť trávnik, kým je mokrý, pretože voda zhutní pôdu a potom korene nebudú schopné dýchať. Tráva zomrie a na trávniku začnete vidieť hnedé škvrny.

trávník

5. Polievajte dobre ale nie často
Ak denne polievate trávnik, podporuje plytké korene a odpadovú vodu. Tu sú 3 spôsoby, ako skontrolovať, či váš trávnik potrebuje zalievanie: tráva má modrý nádych, pôda odoláva, keď do nej zatlačíte skrutkovač a stopy na trávniku zostanú stlačené.