Chce to jeden detail a tým je správna lišta

Miestnosti, ktoré obývame a pracujeme v nich si vyžadujú, aby boli dobre osvetlené, pretože len tak sa môžeme venovať práci alebo iným aktivitám aj potom, čo zapadlo slnko a zotmelo sa. Využívame tak čas cez deň naplno a to práve vďaka svetelným zdrojom. Nedávno sme vymenili klasické žiarovky za halogénové, no už aj tie pomaly vytláčajú nové typy a tými sú takzvané LED žiarovky.

žárovka

Význam a podstata týchto svetiel
Pod skratkou LED sa skrýva vedecko-technická revolúcia výraz Light Emitting Diode, preložené to znamená „svetlo, ktoré vyžaruje diódu“. Nemôžme hovoriť o svetle ako o tepelnom zdroji žltého nádychu, pretože z diódy vyžaruje svetlo sfarbené prevažne do biela a patrí k najpoužívanejším práve kvôli primeranej farbe teploty, ktorá pri tomto odtieni dosahuje 6000K, ale sú prípady, kedy je to len 3000K.

• K = Kelvin je jednotka, ktorou sa meria farba teploty svetla

Najideálnejší je odtieň bielej farby
Platí rovnica, že čím je nižší počet Kelvinov, tým červenší nádych má svetlo. To potvrdzuje aj fakt, že halogénové žiarovky vyžarovali žltú farbu a mali aj nízku výkonnosť. Opačne je to tak, že vyšší počet Kelvinov spôsobuje zafarbenie svetla do modra, takže z týchto faktov vyplýva, že biely odtieň pri osvetlení je priam ideálny.

Stavte na populárne LED pásiky
V poslednom období si veľkú popularitu okrem iných zdrojov získali LED pásiky, no tie si na správnu funkciu aj inštaláciu vyžadujú aj špeciálne lišty. Správny typ a s ním aj postup na osadenie si môžete nájsť na internetových stránkach.

osvětlení

Pre efektnejší vzhľad treba osadiť aj lišty
Pásiky nájdete v baleniach v dĺžke päť alebo desať metrov. Ich osadenie je jednoduché, jedným zo spôsobov je lepenie, to umožňuje ľahké a variabilné použitie a pripevnenie na miesta, kam chceme a potrebujeme. Kvôli dokonalému držaniu a hlavne výslednému efektu treba použiť aj spomínanú lištu, aby bol výsledok na pohľad dokonalý.