Nenápadné, no celkom zaujímavé stránky s nezvyčajným obsahom

Internet disponuje asi miliardov webových stránok a mnohé z nich za život pravdepodobne ani nestihneme vygoogliť. A zrejme by bola škoda, pokiaľ by sa náš čas strávený na sieti orientoval stále iba na Facebook a Youtube. Tí zvedavejší by zrejme chceli spoznať aj mnohé iné zaujímavé stránky, ktoré síce nemusia byť práve nadmieru efektívne, ale prinajmenšom zaujmú a možno spríjemnia váš čas, minimálne si pri nich nachvíľu oddýchnete alebo objavíte zaujímavú informáciu, napr. aj o sebe. Je veľa menej známych, no z istého hľadiska pozoruhodných stránok, aké sú pre vás možno ešte tabu. Na niektoré z webov s originálnym obsahom sa preto pozrieme aj my v tomto článku.

hacker

Do nothing for 2 minutes (.com)
Potrebujete pri práci s PC skutočnú, nefalšovanú pauzu, kedy je vašou úlohou doslova nerobiť nič po dobu 2 minút? V takom prípade si skúste zahrať túto hru, kde vyhrá iba ten, čo vydrží 2 minúty relaxovať a ani len nepohnúť myšou pozeraním sa na ukľudnujúci obrázok morskej pláže.

Is it dark outside (.com)
Z nejakého dôvodu, ak napríklad nemáte k dispozícii okno a túžite vedieť, či je vonku tma alebo nie, táto stránka vám to prezradí jednoduchou odpoveďou YES, alebo NO.

Hackertyper (.com)
Chcete pred ľuďmi v spoločnej miestnosti pôsobiť ako nebezpečný hackerský génius? Navštívte túto stránku a na ploche vašej obrazovky sa zjaví typická čierna obrazovka ako z krimi-filmov, do ktorej môžete písať text zelenej farby. Stačí, ak sa prebehnete po klávesnici a hackertyper začne písať zákerne pôsobiace kódy (ide však iba o žart J).

klávesnice

You. regettingold (.com)
Táto stránka vás presvedčí o tom, že ste už naozaj starí. Na začiatok zadáte dátum svojho narodenia a výsledky vám následne ukážu, koľkokrát ste sa už za život nadýchli či koľko úderov má za sebou vaše srdce, alebo koľko ľudí bolo na svete v deň, kedy ste sa narodili a koľko je ich dnes spolu s vami, apod.