Najnenápadnejšie veci bývajú často najdôležitejšie v celom súkolí

Pracovať so sklom je radosť, jeho tvárne vlastnosti a možnosti spracovania dávajú neskutočne veľa kombinácií ako a kde ho použiť. Najbežnejšie sa využíva na výrobu okien, ktoré sú v takmer každej budove, a tak ich výroba nabrala rýchle obrátky. Druhým spôsobom použitia skla sú sklenené dvere, a tie sa čím ďalej tým viac presadzujú v súboji s inými materiálmi.

Nenáročný, ale efektívny spôsob úpravy sprchovacieho kúta

Vstupy do obchodných, administratívnych či iných komerčných budov sú zabezpečené formou presklených dverí, ktoré bývajú súčasťou sklenených veľkoplošných stien alebo celých fasád. Otváravosť či posun krídel už určujú architekti, ich celkové poňatie celého diela sa skladá aj z takýchto malých prvkov.

Projektant architektov návrh spracuje do podoby, aby sa podľa neho dalo dielo postaviť a zároveň aby jednotlivé časti stavby boli zrealizovateľné. Výrobcovi potom zadá parametre toho, čo potrebuje, poskytne mu projekt s podrobným rozpisom jednotlivých 9001WS Lmmont súčastí a špecifikácie produktu. LM-MONT patrí na Slovensku k výrobcom s dlhšou tradíciou, a teda je pravdepodobné, že budú produkovať kvalitné výrobky a realizovať podľa požiadaviek stavby, ktoré sa riadia kritériami súčasnej doby.

Spomínaná spoločnosť sa venuje aj výrobe a realizáciám z materiálov ako je hliník, sklo, plasty, sú dodávateľmi komponentov na dvere, steny, okná, steny do sprchových kútov, zábradlia, altánky, pergoly, zastrešenia terás a podobne. Pomerne častou požiadavkou je výroba celosklenených dverí do najrozličnejších priestorov, otváravé alebo posuvné, v hliníkovom ráme alebo veľmi populárny čistý štýl bez akéhokoľvek orámovania sklenených krídel dverí, takzvané bezrámové systémy.

Dizajn a vypracovanie sú zárukou úspechu

Každá výroba si vyžaduje kvalitnú prípravu a vypracovanie návrhov aj tých najmenších detailných súčastí stavby, lebo všetky do seba musia zapadať, aby výsledkom bol funkčný produkt. Pri celopresklených dverách je ich účasťou aj nenápadný prvok s označením 9001WS, za ktorým sa skrýva protikus s protiprašnou úpravou pre zámky na tieto dvere. Je z nerezu, v strede má pružinovú záslepku a jeho rozmery sú iba 40x22mm.