Dvere do sprchy nepotrebujete

Každá éra má svoje charakteristické črty, ktoré sú pre ňu príznačné a v každej dobe ľudia preferovali iné materiály, avšak s ohľadom na ich dostupnosť. Súčasnosť praje rozmanitosti, dnes sa nemusíme orientovať iba na jeden typ materiálu, lebo dostupné sú mnohé druhy a my ich aj naplno využívame. Dnešnú dobu by sme mohli charakterizovať skleneným boomom.

Moderné úpravy skla vždy zaujmú

Okrem hliníka, ktorý zaznamenáva rozmach, sa orientujeme aj na sklo a dostávame ho do mnohých pozícii, čo sa stavieb týka, konštruujú sa z neho veľkoplošné fasády, okná, steny s dverami, ale aj prvky menších rozmerov ako sú sklenené zábradlia, sprchové kúty či zásteny a veľa iných konštrukcií. V domácnostiach sa sklo stalo ich súčasťou pred mnohými rokmi, najmä v úlohe úžitkového skla ako sú nádoby, poháre, vázy, popolníky, v súčasnosti sú to sprchové kúty alebo iba jednoduché zásteny.

Sklenená zástena je alternatívou sprchového kúta, je bez dverí, ale svoju funkciu plní na 100%. V kúpeľniach bytov a domov sa stále viac využíva sprchový kút pred tradičnou vaňou a sklenené zásteny takisto zažívajú svoj rozmach. Ide o jednoduchší prístup k sprche, pretože zástena je bez dverí, tvorí ju len jedna tabuľa skla, ktoré má zvyčajne hrúbku 8mm, povrchová úprava je však rozmanitá, od priesvitného skla cez úpravu pieskovaním, polepením či grafickou úpravou priamo na skle, originálne je použitie farebného skla či mliečna alebo matná alternatíva. Navyše, sklenena zastena bez použitia rámu bude vyzerať čisto a nenásilne.

Čisté línie majú svoje čaro

lmmont.sk zabezpečuje okrem iných súčasti stavieb aj výrobky zo skla, kam môžeme zaradiť aj sklenené zásteny. Výrobca je zárukou kvalitného prevedenia, spoľahlivosti pri montáži a funkčnosti. Sklo je skvelý materiál pre domácnosti, kde sú všetci pracovne vyťažení a nemajú čas venovať sa dlhé hodiny ošetrovaniu a údržbe materiálov, a práve preto si volia sklo. To je nenáročné, nadčasové, esteticky na úrovni súčasných štýlov a dizajnovo variabilné. Po použití stačí sklo iba poutierať do sucha a slúžiť bude dlhé roky.