Najlepšie ostrovy v USA

Fire Island, New York
 
Bariérový ostrov, ktorý sa nachádza paralelne k Long Islandu. Je obľúbenou letnou destináciou a dostanete sa naň kyvadlovými trajektmi a vodnými taxíkmi. Určite nevynechajte návštevu majáku a nevyhnite sa ani pláži, ktorá je známa svojim nespočetným množstvom mušlí.panorama.jpg
 
Kaua’i
 
Bez Havajských ostrovov by sa tento zoznam rozhodne nezaobišiel a Kaua’i je jedným z najlepších. Bol prezývaný aj „záhradný ostrov“ pre svoju zeleň a stal sa cieľom mnohých holywoodskych filmov.
 
Santa Catalina Island, California
 
Tento raj nachádzajci sa na západnom pobreží, len hodinu od kalifornského pobrežia, sa podobá rozprávke. Ak by ste si ho vybrali ako svoju cieľovú destináciu, určite vyskúšajte kempovanie, ktoré je tu jednou z najobľúbenejších činností.

Mount Desert Island, Maine
 
Vďaka skalnatým pobrežiam a zeleným lesom je tento ostrov skutočným snom dobrodruhov. Je druhým najväčším ostrovom na východnom pobreží a ponúka viac ako 100 kilometrov turistických chodníkov či rafting vo vode.
 
Marco Island, Florida
 
Je jedným z najväčších ostrovov, ktoré patria pod Floridu. Pokiaľ hľadáte pokojné miesto bez zhonu s tropickým podnebím, je to pre vás ideálne miesto na dovolenku. A ak sa vám páčia delfíny, tak tu ich stretnete nespočetné množstvo.
 
Nantucket, Massachusetts
 
Malý ostrov plný dláždených ulíc a uličiek, malebných obchodíkov a skvelých reštaurácií. Domorodí Američania ho označujú ako „Faraway Land“ (ďaleká krajina), čo je rozhodne vystihujúce, najmä ak to berieme metaforicky.
 
San Juan Islands, Washington
Sú hlavným dovolenkovým letoviskom vo Washingtone a známe sú najmä tým, že je jednoduché aj na pobreží stretnúť veľryby v ich prirodzenom prostredí. Ak by ste nejakú chceli vidieť naživo, najlepší čas na ich pozorovanie je od apríla do októbra.
 
South Bass Island, Ohio
 
Je to taká druhá Ibiza – ostrov plný párty a diskoték, kde ľudia cez deň spia a v noci pijú za zvukov bubnov a rôznych pesničiek. Hlavné mesto Put-in-Bay je prezývané aj „Key West of the North“ práve kvôli rušnému život, ale naopak, prekvapivo tu nájdete aj pokoj a ticho State Park-u.ostrov.jpg
 
Anna Maria Island, Florida
 
Krištáľovo čisté more, ktoré obklopujú ostrov, rozhodne prilákajú mnoho ľudí a vy si to tiež nesmiete nechať ujsť, pokiaľ vás láka ostrovná dovolenka. Odporúčaná je aj kultová reštaurácia Rod a Reel Pier.
 
Block Island, Rhode Island
 
Ak hľadáte maximálne letné pohodlie a pokoj, vyberte si Block Island. Čaká vás cez 17 kilometrov čistých pláží, turistické chodníky, majáky, historické hostince a mnoho iných zaujímavých pamiatok.