Najlepšie farby na vymaľovanie vašej obývačky


Ukľudňujúca modrá

             Modrá farba je známa tým, že navodzuje v miestnostiach pokojnú atmosféru. Ak uprednostňujete pokoj a nemáte radi zmeny, táto farba je pre vás ako stvorená.

Vášnivá červená

             Nemyslíme pod tým ten najkrikľavejší tón červenej, ale jej jemný odtieň. On môže v obývačke navodiť pocit tepla a útulnosti. Túto farbu by si mali zvoliť ľudia, ktorí chcú vyskúšať niečo nové a nezvyčajné.

růžová

Veselá žltá

             Táto farba pomaly každému dokáže zlepšiť náladu. Je pozitívna, vyvoláva aktivitu a nepôsobí mdlo.

Zvláštna čierna

             Je to asi prekvapujúce, ale aj čierna môže vyzerať pekne, keď sa doplní dobrým nábytkom. Táto farba síce vyvoláva smútok, ale v poslednom čase sa aj stala veľmi modernou. Na to aby obývačka nepôsobila veľmi tmavo, by sa mal použiť svetlý nábytok.

žlutá

Klasická marhuľová

             Je to veľmi bežná farba, ktorá sa používa na vymaľovanie fasád domov, ale aj ich interiérov. Touto farbou nič nepokazíte. Pôsobí príjemne, ale pre niekoho môže byť už nudná.

Vzrušujúca ružová

             Používa sa najmä na vymaľovanie detských izieb, ale v kreativite sa medze nekladú. Ak chcete oživiť svoju obývačku a pritom v nech ponechať aj tóny hravosti, táto farba je ideálna. Dá sa pekne skombinovať s bielym nábytkom, prípadne aj s rúžovým, ale zas netreba to prehnať.

Neutrálna sivá

             Dostala sa do popredia v posledných rokoch. Dá sa s ňou zladiť hocijaká farba. Ničím nešokuje, síce v minulosti bolo pre veľa ľudí šokom maľovať izby na sivo, lebo pôsobí ako fádna farba. Nedajte sa týmto zmiasť, dá sa použiť a pritom pôsobiť veselo, len ju treba dobre skombinovať s hravými farbami.

zelená

Umelecká fialová

             Je to jemná farba a majú ju v obľube zdržanliví a uzavretí ľudia, ktorí majú radi umenie a originalitu. Vyvoláva v ľuďoch pokoj, tak ako aj modrá. Keď použijete veľmi jemný odtieň, pôsobí až neutrálne.

Hrášková zelená

             Zelená symbolizuje život a je farbou prírody a energie. Je to veselá a nádejná farba. Mali by ju použiť ľudia, ktorí majú neradi zmeny a držia sa tradičných zvyklostí. Má veľa odtieňov, ktoré sa dajú krásne kombinovať. Môžete vytvoriť aj originálne a nezvyčajné kombinácie.