Výhody a nevýhody kávových kapsúl


Šetria čas
Pravdepodobne najdôležitejšou a najlepšou výhodou kávových kapsúl s jednou dávkou je, že šetria veľa času. Najskôr začali šetriť čas kaviarňam a reštauráciám, pretože čas prípravy je oveľa kratší a jednoduchší. Už nemusíte mlieť, merať a utláčať kávu a obávať sa množstva vody a teploty. Jedna káva je pripravená za 2-3 minúty. Tiež umožňujú konkrétnym miestam, ako sú čerpacie stanice, ponúknuť kvalitné espresso.

kapsle

Poskytujú dobrú chuť kávy, ktorá sa nemení
Jedna vec, s ktorou si môžete byť istí, je, že vždy dostanete rovnakú chuť vašej obľúbenej kávy. A to neplatí len pre espresso. Kávové kapsule, ktoré sú najpopulárnejšie a využívané na obchodné účely, čo znamená pre osobné použitie, prichádzajú v rôznych druhoch. Môžete si vybrať z populárnych ristretto, latte, americano, cappuccino, karamelové cappuccino, latte macchiato, decaf, mocha, chai latte a mnoho ďalších zmesí. Niektoré značky dokonca vyrábajú aj čajové kapsuly.

Sú jednoduché na obsluhu
Stroje na kávové kapsuly sú skvelé, lebo jednoducho a rýchlo na nich pripravíte kávu. Bežný espresso stroj sa najprv musíte naučiť ovládať predtým, ako budete môcť urobiť jednoduché espresso. Musíte správne do neho dať kávu, pripraviť mliečnu penu, rozhodnúť sa o teplote vody atď. A pokiaľ nie ste naozaj vášnivý kávičkár, minúť toľko času na to, aby ste sa naučili ako pripraviť jednoduché druhy káv, je jednoducho kontraproduktívne.

Niektoré kapsuly sa nedajú recyklovať
Jednou z nevýhod kávových kapsúl je, že väčšinu druhov kapsúl je náročné a v niektorých prípadoch nemožné recyklovať. Hlavnými vinníkmi je zmes plastu a hliníka, z ktorých sú kapsule vyrobené. Správne a efektívne ich recyklácia by znamenala oddelenie plastu a hliníka a potom ich likvidáciu. To samo o sebe ale vyžaduje špeciálne recyklačné systémy, ktoré nie sú dostupné v mnohých krajinách.

kafe

Nie sú totožné s klasickým espressom
Zatiaľ čo veľmi dobre napodobňujú jeho chuť, nikdy nebudú rovnaké ako espresso pripravené ručne. Pri bežnom espresse máte oveľa širšiu voľbu, ako je typ kávy, hrubosť mletia, množstvo a teplota vody, tlak v stroji a oveľa viac. Odporúčali by sme každému, aby najprv vyskúšal espresso z kapsule, predtým než sa rozhodne, či je to podľa jeho vkusu.

Môžu byť dosť drahé
Ak ste zvyknutí piť kávu len príležitostne, používanie kávových kapsúl nie je potom veľmi lacné, obzvlášť keď musíte pre nich kúpiť špeciálny stroj. Ak však často pijete kávu, investícia na začiatku sa po dlhšom používaní vyplatí.