Kúpa novej TV? Čakajú Vás dve cenovo rozdielne možnosti


Pokiaľ sa rozhodneme pre kúpu nového televízora, čaká nás bohatá ponuka, no takisto rozdiely cien či funkcií. Preto by sme si mali najskôr premyslieť, aký typ TV skutočne potrebujeme konkrétne my. Veľmi ľahko totiž môžeme kúpiť drahší model, ktorého trištvrte funkcií v podstate nevyužijeme. Alebo možno práve naopak hľadáme TV, ktorá nám dopraje nespočet funkcií a skvelý výkon a umožní nám naplno využiť všetky aplikácie dostupné cez Google Play. Alebo uprednostníme predsa tú „klasiku“? Je to len Vás, preto si možný výber trochu ujasnime.

rozhodnutí

Ak sa vekom alebo skôr potrebami a očakávaniami radíte k tej strednej generácii, ktorá hľadá predovšetkým kvalitný obraz, pričom  na aplikáciách či službách Google Play Vám v podstate nezáleží, máte na výber množstvo „klasických“ kvalitných HD TV za prijateľnú cenu. Sú vhodné na zapojenie set-top boxu, antény, DVD prehrávača,…. takisto majú vstup pre USB, SCART, HDMI, či slúchatká alebo reproduktory. Tieto funkcie sú už bežné, mal by nimi disponovať každý jeden televízor, aký je dnes na trhu. Tieto bežné HD TV modely Vás určite potešia a sú cenovo dostupnejšie.

tv

No pokiaľ Vás fascinuje pokrok dnešných elektronických zariadení a nechcete zostávať pozadu, možno aj to je hlavný dôvod prečo uvažujete o kúpe SMART TV. Tieto nové televízie SMART majú tie isté funkcie, aké Vám ponúkajú moderné mobilné zariadenia. Teda pri spustení zbadáte, že majú v sebe nainštalovaný operačný systém Android a predinštalované niektoré odporúčané aplikácie, ktoré sú dnes in. Ale samozrejmosťou je aj spomenutá služba Google Play, cez ktorú si môžete stiahnuť ešte viac než 1000 aplikácií zdarma.

televize

SMART TV sú preto vybavené i procesorom a operačnou pamäťou s vlastnosťami parametrov dostatočne výkonných k tomu, aby spustili každú jednu aplikáciu, akú si stiahnete. Obraz je v porovnaní s HD taktiež viditeľne kvalitnejší, máme na výber rozlíšenie 4K, akým dnes  disponujú všetky najnovšie zariadenia, pričom si môžeme všimnúť i dizajn obrazovky, ktorej hrany sú ohnuté, čo napomáha k prispôsobeniu pohľadu očí na tento nový typ rozlíšenia. No treba rátať s tým, že tieto modely označované ako SMART TV, nás výjdu podstatne viac.