Byť fanúšikom Eagles je poriadna fuška


Byť fanúšikom Philadelphii Eagles nie je jednoduché. Tím Philadelphie Eagles ešte predtým nikdy nevyhrali Super Bowl, nie tak, ako rivali z divízie, a to si fanúšikovia medzi sebou aj radi vykrikujú. Darmo si fanúšikovia Eagles stoja za tým, že pred zrodením Super Bowlu Philadelphia vyhrala až tri krát, rivalov to nezaujíma.

hřiště

Taktiež, ani preto nie je ľahké byť fanúšikom Philadelphie Eagles, lebo fanúšikovia ostatných tímov ich odsudzujú veľmi nepekným spôsobom, veď kým fanúšikovia ostatných tímov si môžu, takpovediac, robiť, čo sa im zachce alebo chovať sa dokonca agresívne, s fanúšikmi Eagles je to inak. Hneď ich totiž odsudzujú, že je to banda primitívnych huligánov, a že sú to najotravnejší fanúšikovia celej NFL, všetko kvôli tomu, lebo raz počas jedného nezaujímavého zápasu pohádzali Santa Clausa snehovými guľami.

To, že Eagles nakoniec vyhrali vysnívanú trofej, môžeme považovať za veľmi dlhú cestu. Začalo sa to možno už počas éry, keď vo Philadelphii vládol Andy Reid. Vtedy bolo zvykom, že sa tím dostáva každý rok do playoff, dokonca raz sa podarilo prebojovať do Super Bowlu, kde Eagles zdolali. Pomaly ale isto, Reid začal prehrávať a s Eagles skončili spoluprácu. Vtedy nastúpil na scénu Chip Kelly, ktorý dostal amok a začal možno najväčšiu zmenu hráčov v mužstve v histórií NFL. Najlepších a najobľúbenejších hráčov dal vymeniť alebo ich vyhodil. Našťastie, do konca sezóny ho aj prepustili, kým ešte neurobil aj iné rozhodnutia, ktoré by mohli mať fatálne následky.

helma

Potom po veľmi dlhej dobe hľadania tej najlepšej voľby trénera konečne našli Eagles, Douga Pedersona. Pred tým pracoval v Kansas City Chiefs tri roky ako ofenzívny koordinátor a Eagles. V tom roku si pekne počkali, kým Chiefs vypadnú z playoff a hneď aj siahli po Pedersonovi, čo sa im po niekoľkých rokoch aj vyplatilo, veď dokázal poskladať mužstvo tak, že na začiatku sezóny si mnohí mysleli, že končia približne na 19. pozícií. Ukázalo sa, že sa mýlili, veď vyhrali Super Bowl.