Čo sa stane keď začnete používať doma vyrobenú kozmetiku

Môžu sa doma vyrobené kozmetické produkty vôbec rovnať tým, ktoré kúpime v obchode? Samozrejme že áno a dokonca sú aj lepšie. Viete aké ingrediencie obsahujú a že ani neboli testované na zvieratách.
Keď si zoberiem jedlo, vždy si vyberám produkty, ktoré obsahujú látky, ktoré dokážem vysloviť, pri kozmetike som sa však tohto pravidla nikdy nedržala. Veď predsa ľudí v laboratóriách obetujú kopec svojho času, aby tieto látky testovali za mňa, prečo by som im nemala veriť ?

make up

Nejaká moja časť mi však vždy hovorila, že by som mala vyskúšať aj inú, prírodnú formu a konečne prišla správna chvíľa na to aby som to konečne vyskúšala.
Na začiatok začnem asi s tým, že moja plať je celkom vyvážená. Väčšinou si umývam tvár 2x denne – micelárnou vodou, potom si dám toner a nakoniec zvláčňujúci krém. A presne tieto veci som nechala na poličke a vrhla sa podomácky vyrobenej kozmetiky.

Mojim najväčším problémom je to, že sa mi veľmi mastí T-zóna, tak som si vyrobila domácu medovú micelárnu vodu, rozmarínovo-tymianový toner a rozjasňujúci hydratačný krém. Večer som začínala moju rutinu tým, že som sa odlíčila s jojoba olejom, ktorý prekvapujúcu naozaj zmyl všetky zvyšky make-upu. Aktívne som sa vyhýbala používaniu detského oleja, pretože po ňom ostávali chuchvalce maskary.

olej

Napriek tomu, že môj medový odličovač, mal pomerne smiešny názov, tak ma veľmi prekvapil. Myslela som si že „prírodný“ znamená „nie tak efektívny ako hocičo vytvorené v laboratóriu“, ale mala som pocit, že moja pleť bola naozaj čistá. Med totižto udržuje pleť hydratovanú a tiež potom pleť vonia perfektne.
Väčšinou toner nepoužívam, ale zloženie tohto – bylinky a olej z čajovníka, bolo vhodné na boj proti pupáčikom. Dokonca vedci z Leeds Metropolitan University, prišli na to, že tymian zabíja baktérie efektívnejšie ako benzoyl peroxide, snáď mali pravdu. Akurát som sa trocha bála, že po jeho používaní budem smrdieť ako jablčný ocot, ale našťastie sa to nestalo.

Nakoniec som to celé dokončila s hydratačným krémom, som si vedomá aký je tento krok dôležitý pre všetky typy pokožky, dokonca aj pre tú mastnú – ale trocha som sa bála natrieť si túto zmes olejov na svoju tvár. Nakoniec som mala tvár len viac žiarivú ako väčšinou mávam.
Po pár dňoch používania týchto prípravkov, som si všimla, že moja pokožka je oveľa hladšia. Takto to bolo celý týždeň, dokonca aj koža pod viečkami bola oveľa vláčnejšia, a ľahšie sa na ňu nanášal make-up, a dokonca celá moja pokožka bola oveľa viac hydratovaná a vyzerala zdravšie.
Po týždni používania mojich podomácky vyrobených prípravkov na tvár, sa mi na tvári objavilo ešte viac pupákov, ktoré však zapríčinili, že som sa vrátila späť k mojej starej kozmetike.

kosmetika

Ale teraz, pár dní potom čo som zasa začala používať, tie staré produkty, mi moja koža pripadá zničená, kvôli agresívnym produktom. Pokiaľ sa mi mnou vytvorená kozmetiky nevymíňa a počasie prestane byť takto extrémne, tak budem používať podomácky vyrobené produkty.