Ako si zachovať mladú pokožku čo najdlhšie?

Používajte retinol
Po opaľovacích prípravkoch by mala byť ďalšou najdôležitejšou vecou vášho anti-aging arzenálu nočná aplikácia retinolu. Retinol je zlúčenina odvodená od vitamínu A a nedávne štúdie ukázali, že nové a zdokonalené voľne predajné receptúry sú rovnako účinné ako na predpis. Keď sa tento malý zázrak používa v noci po dobu aspoň 12 týždňov, výrazne minimalizuje jemné vrásky na tvári, zlepšuje hnedé škvrny a robí pokožku viditeľne hladšou a mladšou.

vrásky

Nezanedbávajte krk a hruď
Aj keď nie je prekvapením, že väčšina žien sa stará o svoju tvár, väčšina z nás nevenuje pozornosť oblastiam nižšie. Rovnako ako keď používame naše hydratačné prípravky, opaľovacie prípravky a iné výrobky určené na starostlivosť o pleť na naše tváre, musíme urobiť to isté pre naše krky, pretože to je oblasť, ktorá má tendenciu zanedbávať sa najviac.

Šampón proti lupinám na nepríjemné začervenania a vyrážky
Vyrážky alebo škvrny na tele, ktoré neprichádzajú s bežnou topickou liečbou akné, sú často spôsobené kvasinkami na koži, ktoré sa zapaľujú. Liečte a zabráňte týmto nepríjemnostiam pomocou šampónu proti lupinám, ktorým si umyjete telo. Môže to vyznieť zvláštne, ale efekt je zaručený! Nechajte penu pôsobiť na koži niekoľko minút, potom ju pod sprchou opláchnite.

Ruky preč od tváre
Ľudia predpokladajú, že baktérie nachádzajúce sa v prostredí sú zodpovedné za nečistoty na tvári, ale baktérie na tvári sú zvyčajne z vlastných rúk. Nedotýkajte sa tváre príliš často, pretože aj napriek tomu, že si umývate ruky pravidelne, nikdy neviete, koľko baktérií môže na nich ostať.

Hypoalergénna v skutočnosti nič neznamená
Väčšina odborníkov vám povie, že ide len o marketingový výraz, ktorý výrobcovia používajú na to, aby naznačovali, že pri produkte je menej pravdepodobné, že spôsobí alergickú reakciu. Spotrebitelia sú presvedčení, že tieto výrobky obsahujú málo alebo žiadne dráždivé zložky. Pravdou je, že neexistujú žiadne štandardy, usmernenia ani definície, ktoré by regulovali používanie tohto výrazu. Majte to na pamäti pri výbere produktov.

zranění

Rany si vždy zalepte leukoplastom
Na rozdiel od toho, čo ste neraz počuli, rana sa uzdraví o 50 percent lepšie, ak je pokrytá. Je to príbeh starých mám, podľa ktorých musíte nechať rany otvorené do vzduchu. Ponechanie rán otvorených môže spôsobiť infikovanie a infekcie zanechávajú na koži jazvy.