Ako pomôcť vlasom

Nie vždy naše vlasy vyzerajú tak, akoby sme si želali. Niekedy sú príliš mastné alebo suché. Môže sa stať, že pri snahe pomôcť, im uškodíme ešte viac. Čomu sa teda treba vyhnúť a naopak, čo treba pre zdravé a krásne vlasy urobiť?
 
krása.jpg

  1. Čo s mastnými vlasmi?

Rýchlo mastiace sa vlasy určite často neumývajte. Hoci to môže znieť rozumne a logicky, mastiacim sa vlasom to nepomôže. Čím viac ich budete umývať, tým rýchlejšie sa budú mastiť. Prvé, čo by ste mali spraviť, ja skúsiť šampóny a kondicionéry na to určené. Niekedy môžu pomôcť už tie, ak sa jedná len o malý problém. Ak však účinné nie sú, bude potreba siahnuť po drahších prípravkoch, ktoré už nezoženiete v drogérii ale v lekárni. Najprv sa poraďte s lekárnikom a opíšte mu svoj problém. Ak však ani drahé prípravky nefungujú a nebadáte žiadnu zmenu k lepšiemu, navštívte dermatológa.
 

  1. Čo so suchými vlasmi?

Ani tu sa časté umývanie nedoporučje. Na suché vlasy používajte šampóny, ktoré obsahujú oleje. Rovnako aj kondicionér by mal mať olejový základ. Skúsiť môžete aj vyživovacie vlasové masky. Niektoré sa nanášajú na mokré vlasy. Také nechajte pôsobiť aspoň desať minút, to je väčšinou odporúčaný čas. Na suché vlasy výborné fungujú vlasové olejčeky. Existuje viac druhov. Mali by ste si vybrať také, ktoré sú primárne určené na suché vlasy. Takýto prostriedok však nemusí stáť málo. Chvíľu po nanesený oleja môžu vlasy pôsobiť mastne. Vlasy však majú schopnosť olej postupne vsiaknuť do seba. Taktiež sa vyhnite horúcej vode a pri umývaní vlasov použivajte skôr vodu chladnejšiu. 
 olej.jpg

  1. Ako udržať zdravé vlasy zdravé?

Ak ste so svojimi vlasmi spokojná, stále pre ne môžete niečo urobiť. Voľte vyživovacie vlasové prípravky. Zbytočne ich nezaťažujte žehlením alebo natáčaním či farbením. Vlasové masky používajte raz za týždeň. Vlasy si umývajte podľa potreby ale nie každý deň. Takéto umývanie by ich mohlo zamastiť alebo vysušiť. V teplejšom období na vlasy nepoužívajte veľa prípravkov. V teple sa vlasy rýchlejšie mastia a niekoľko vrstiev šampónov by ich mohlo zaťažiť ešte viac. Potom by pôsobili mdlo, mastno a stratili by objem.