Čo sa stane s vašou pokožkou, ak nezmeníte spotené oblečenie?

Zvyšuje zápach tela
Toto nie je raketová veda, však? Potíte sa, zostanete v rovnakom spotenom oblečení a nepochybne budete pomaly odpudzovať všetkých okolo vás. Po dobrom tréningu dávate baktériám 2 veci, ktoré milujú, vlhkosť a teplo. Takže v miestach, ako sú vaše podpazušia a iné kožné záhyby, baktérie rastú a to vedie k zlému zápachu, ak nie je okamžite vyčistený.

posilovna.jpg

Môžete dostať vyrážky
Baktérie prospievajú vlhkým, teplým miestam a to platí aj pre iné veci, ako sú huby a baktérie! Keď zostanete vo vlhkom oblečení po dobrom tréningu, povzbudzujete ich k rastu.
Tip: Odporúčame nosiť vhodné oblečenie, aby vyhovovalo vášmu tréningu. Napríklad, noste elastické  oblečenie pre jogu a Pilates a voľné a pohodlné oblečenie pre iné cvičenia. (Nenoste na bicykli voľné nohavice!)
Môže viesť k akné
Či už je to na tvári, chrbte alebo zadku, akné nie je ľahké riešiť. Nemusíme vám hovoriť, aby ste sa vyhli zdieľaniu uterákov na tvár za každú cenu, ale musíme spomenúť, že je často potrebné meniť uteráky a nechať ich vysušiť pred použitím. Zostať v pote namočenom oblečení môže tiež upchať póry a spôsobiť vám akné, ktorého sa len tak nezbavíte.
Môže spôsobiť bakteriálnu vaginózu
Nosenie tesného oblečenia pri práci alebo v pote nasiaknutom oblečení môže zvýšiť vaše šance na získanie kvasiniek alebo bakteriálnej infekcie, kde slnko nesvieti. Kvasinky a baktérie milujú spotené miesta na vašom tele. Zvlášť ak máte radi dobré kúpanie, uistite sa, že sa čo najskôr prezlečiete z mokrého oblečenia a udržiavajte intímnu oblasť čistú a suchú.

gymnastika.jpg

Môže byť príčinou svrbivej kože
Keď sa potíte v oblasti, kde sa pokožka trie, dostanete svrbenie v tých oblastiach. Jedným z dobrých príkladov je, keď sa vaše stehná trú, keď beháte, je to ten nepríjemný svrbivý pocit, ktorý sa vám dostane do vnútorných stehien. Trenie môže vzniknúť aj pod prsiami a pod pažami. Takže pri práci pracujte pohodlne, priedušne a po príchode domov sa prezlečte do domáceho oblečenia.