Vyvolajte si svoje fotky- pre istotu

Niektoré fotky z vašej virtuálnej fotogalérie určite stoja za to, aby boli vyvolané alebo vytlačené službou najlacnejsia tlac fotografii. Ako z názvu vyplýva, nevyjde vás to veľa, pričom tie najlepšie snímky môžete mať zvečnené vo formáte klasických fotiek alebo napríklad fotobrazov.

Obrazy, rámy

Čo je vysnívaným ideálom aj v dnešnej digitálnej dobe. Pretože fotenie sa dnes teší obrovskej popularite a nejaké snímky v mobile, v počítači a na sociálnej sieti má určite uložené skoro každý z nás. A hoci by sme sa bez niektorých týchto záberov možno vedeli zaobísť, niektoré by sme si najradšej nechali uložené navždy- no je pravdepodobné, že aj tie najlepšie fotky sa postupom času „utopia“ v mori ďalších pribúdajúcich obrázkových súborov.

Alebo sa nám dokonca môže stať, že ak máme tieto fotky uložené na pevnom disku v počítači alebo v pamäti telefónu a nemáme pre ne vytvorené zálohové kópie na externých diskoch či napríklad na cloude, tak o ne môžeme nadobro prísť v prípade, ak sa nám napríklad pokazí počítač, poškodí hard disk, alebo ak stratíme mobil. Veci, ktoré sa žiaľ môžu stať- a spravidla nečakane.

Potom by okrem iných stratených súborov istotne bola škoda, ak by sme medzi nimi stratili aj fotky, na ktorých sme s našimi najbližšími. Alebo snímky, kde sme na miestach, ktoré už len tak ľahko nenavštívime a skrátka zabolí už len ten fakt, prídeme o cenné spomienky, ktoré boli reálne zaznamenané.

Fotky, spomienky

Riešenie?

Preto je vhodné myslieť aj na zálohy a kópie súborov. Alebo sympatickejšie riešenie, ktoré odznelo už hneď na začiatku- tie najlepšie digitálne snímky si dáme vyvolať. Tým pádom budeme mať istotu a čo je podstatné- digitálne súbory sa premenia na cenné a rukou hmatateľné fotografie. Z nich si prípadne môžeme dať vyrobiť aj fotoalbum alebo foto-obrazy, s ktorými môžeme následne dekorovať svoje bývanie, či ich niekomu darovať.