Sú kolegovia ktorých by ste nechceli ani za milión

V každom zamestnaní sa nájde kopa ľudí ktorých by ste najradšej ani nevideli. A nie to ešte aby ste sa s nimi museli denno denne stretávať na rôznych poradách alebo pri riešení pracovných záležitostí.  Nechceme tu nikoho urážať alebo naopak obhajovať. Každý sme predsa nejaký a v tom kvie krása života. Ale rozhodne tieto tri typy kolegov by ste v práci nechceli mať ani za milión.Porada v práci.jpg
 
Najlepší pseudo-kamarát …
 
Tak ako napovedá samotný názov. V skutočnosti to žiaden kamarát ani nieje. Iba sa tak pred vami naňho hrá pretože v danej chvíli mu to to tak vyhovuje alebo niečo potrebuje. Od takej osoby nikdy nemôžete očakávať že vám skutočne pomôže keď to budete potrebovať. Ak tak urobí, určite to nie je z jeho vlastnej vôle, skôr mu je to proti srsti. Spoznať takúto osobu je z počiatku veľmi náročné. Nechce predsa aby ste sa k nemu začali správať tak ako on k vám a preto sa tvári že všetko je fajn a ak aj sa vyskytne nejaký ten problém. On to tak nemyslel. To ste to len vy zle pochopili. V takom prípade spravíte najlepšie ak sa budete tváriť rovnako ako on. Ste kamaráti, ak nie vôbec tí najlepší kamaráti. Ale každý jeden dôležitý krok si zaznamenávajte tak aby nebol problém poukázať na to koho je to vina  v skutočnosti. Nikdy totiž neviete kedy sa vám to hodí.
 
Ja mám pravdu, ty si to vyhľadaj kde chceš …
 
S osobami čo zastávajú názor že iba oni majú pravdu sa ťažko niečo zjednáva pokiaľ nieste vo vyššom postavení ale práve niečo od vás nepotrebujú. Akákoľvek debata s nimi končí vždy postojom z ich strany že oni vedia že majú pravdu pretože je to ich názor či pocit. Na faktoch nezáleží. Dokonca akýkoľvek dôkaz ktorý by vyvracal ich názor je iba fake news. Je jedno či sa tu budeme baviť o vedeckých faktoch alebo bleskových správach z bulváru. Dôležite je že to odporuje tomu čo veria a to je celé. Ak by vám skutočne záležalo dostať od nich ako tak relevantnú odpoveď. Jedinou priechodnou cestou je dostať ich do úzkych aby boli nútený oni a nie vy niesť dôkazné bremeno. Tu si ale musíte dať pozor. Vo väčšine prípadov sa zvyknú uraziť a povedia čokoľvek len aby to vyzeralo že ste proti nim a oni sú obeť.
 Podnikateľ, start-up.jpg
 
Mám predsa svoj jasný názor …
 
Istotne, má svoj názor. Ale akosi zabúda že, povedať ho nestačí. Mať svoj názor a vedieť sa ho držať aj keď je niekto proti nie je problém ak ho nemusíte. Na takej osobe mu jednoducho nezáleží a v podstate je mu jedno čo si myslí. Iné je keď má svoj názor prezentovať nadriadenému alebo osobe pred ktorou má strach či ju ba priam rešpektuje ako modlu. V tom momente má názor ktorý vyhovuje situácií tak aby to bol zase on kto má pravdu a navyše ak nie ste práve dobrí kamaráti či kolegovia. Tak potom sa nemôžete diviť že po každej vypätej situácií sa ohradí. Veď predsa on k tomu nemal čo povedať a tak to nechcel ďalej vyhrotiť. Ale vám váš vnútorný hlas vraví že niečo nieje v poriadku ale neviete prísť na to čo by to mohlo byť.