Najkrajšie farby, ktorými môžete oživiť svoj domov

1. Jemno sivá farba
Klasická jemno sivá bola pre Parížanov vždy tou správnou farbou na stenu – a prečo je to tak? Jemno sivá je utišujúca, rafinovaná, nadčasová. Je to farba, ktorá dobre funguje v presvetlených priestoroch, kde sa naozaj ožíva. Vyskúšajte napríklad svetlo šedé odtiene v spálňach alebo dokonca v obývačke pre pokojný a upokojujúci účinok. Touto farbou nič nepokazíte, lebo je neutrálna a ľahko sa k nej bude ladiť nábytok. Je len na vás akú intenzitu sivej si zvolíte, odporúčame radšej jemnejší odtieň.

gauč

2. Rúžová farba
Rúžová je momentálne veľmi moderná. V poslednej dobe sa vrátila do módy. Namiesto nasýtenia celej miestnosti ružovým odtieňom použite tmavo rúžovú len na nejaké plochy v miestnosti. Celá miestnosť by nevyzerala dobra s tmavou rúžovou, jedine tak s jemnou staroružovou. Táto farba sa krásne kombinuje s modrou, jemnou šedou a veľmi jemnou zelenou. Váš domov bude oživený a vy sa v ňom budete cítiť skvelo.

3. Zemitá farba
Odtiene hnedej sú komplexné, sofistikované a neutrálne. Zvoľte také s rustikálnymi a piesočnatými podtónmi. Tie sa najľahšie zapracujú do priestoru, či už ako v podobe príslušenstva, ako sú vankúše alebo koberce. Okamžite tým pridáte hĺbku a teplo do miestnosti. Na stenu sa táto farba veľmi nehodí, lebo by mohla miestnosť opticky zmenšiť. Použite túto farbu radšej v podobe príslušenstva, tým nič nepokazíte.

postýlka

4. Odtiene dreveného uhlia, šedá s fialovými podtónmi
Ak hľadáte niečo dramatickejšie, skúste jemno šedú s fialovými podtónmi. Táto farba je skvelá pre priestory vybavené drevenými a koženým nábytkom. Je veľmi moderná a krásne oživí priestory.
Je to už na vás, akú farbu zvolíte. Toto nie je určite kompletný zoznam a vlastne vy sa ani zoznamami nemusíte riadiť. Stačí, že zapojíte svoju fantáziu a budete experimentovať. Hlavne sa, ale nebojte skúšať nové veci. Nemusíte sa riadiť ostatnými.