Ako vyčistiť žehličku

Na prvom mieste sa snažte zabrániť nahromadeniu odpadu.
Vždy žehlite nízkoteplotné textílie, ako napríklad nylon a hodváb prvé a vysokoteplotné látky, ako je bavlna a bielizeň nakoniec. Postriekajte si oblečenie zmesou škrobu pre žehlením, to zabráni usadeniu sa nečistôt. A ak žehlíte veľmi často, zakúpte si čistič na žehličky, je to veľmi múdra investícia. Prevencia usadzovania nečistôt je najdôležitejšia.
Ale v prípade, ak sa vám už tie nečistoty na žehličku usadili, čo robiť?

žehličřka

Čistenie žehličky s ľahkými nánosmi.
Vyskúšajte sódu bikarbónu. Je to veľmi efektívna (ale jemná) abrazívna látka. Namočte handričku alebo nie príliš ostrú škrabku do sódy bikarbóny a trite povrch žehličky. Akonáhle sa špina uvoľní, utrite povrch žehličky (vrátane otvorov) vlhkou handričkou. Týmto spôsobom sa zbavíte jemných usadenín na žehličke.

Čistenie žehličky so zažratými nánosmi.
Jediným riešením je kúpa silného čističu na žehličky. Keď ho aplikujete na horúci povrch žehličky, prostriedok (väčšinou pasta) sa spojí s usadeninami a odlúpi sa. Vystreľte potom ešte niekoľko krát paru na vypláchnutie zvyškov z otvorov, potom utrite žehličku čistou utierkou. Ak toto nepomôže, je veľká pravdepodobnosť, že je vaša žehlička už pokazená a musíte si zadovážiť novú.

žehlení

Teraz keď viete, ako sa starať o svoju žehličku, nezanedbajte ju. Lepšie je predísť usadeniu sa nečistôt, ako ich potom odstraňovať. Odstraňovanie nečistôt sa nemusí vždy podariť a nakoniec budete musieť žehličku vyhodiť. Ak máte nánosy na žehličke radšej ňou nežehlite, aby sa vám tie nečistoty nedostali na oblečenie, potom sa môže poškodiť a z oblečenia sa to tiež neodstraňuje dobre. Takže radšej čistite žehličku pravidelne a preventívne a vyhnete sa takýmto problémom. Najlepšie je ju po každom dlhšom žehlení poumývať. Neskôr to nebudete ľutovať a vaša žehlička vám vydrží oveľa dlhší čas.