Čajový obrad

Teraz aj u vás doma môžete zažiť kúsok pravého Japonska. V našej ponuke nájdete jedinečný zelený BIO Matcha práškový čaj Horizont Totalvital.sk v prémiovej kvalite dovezený priamo z Japonska, ktorý je ideálny na ceremoniálny – tradičný čajový obrad. Tento čaj je nezameniteľný svojou chuťou, ktorú v Japonsku nazývajú “Umami” ako aj svojou sýtozelenou farbou a sladkastou chuťou. Na tradičný ceremoniálny obrad budete potrebovať aj pravé japonské náčinie, ktoré taktiež nájdete na našej stránke a môžete si ho objednať spolu s čajom, a tým získať bezplatnú dopravu. Pretože nad 30 euro je u nás doprava zdarma. Na čajový ceremoniálny (tradičný) obrad budete potrebovať. Japonskú tradičnú misku na Matcha zelený čaj, bambusovú metličku a bambusovú lyžičku.

matcha

Bambusová lyžička slúži ako odmerka na množstvo čaju. Na prípravu nápoja vám stačí len táto jedna lyžička, aj keď sa vám môže na prvý pohľad zdať, že je lyžička veľmi malá a nezmestí sa vám na ňu mnoho čaju. Jedna lyžička úplne stačí, práškový Matcha čaj je veľmi silný a pre jeden nápoj sa odporúča maximálne 6 gramov prášku. Potom čajík v miske zalejete horúcou (Pozor: Max. 80 stupňovou) alebo studenou vodou. Ak ste milovníkom čaju s mliekom máme dobrú správu aj pre vás. Do tohto čaju môžete taktiež pridať mlieko teplé alebo studené ba dokonca môžete čajový prášok v samotnom mlieku zarobiť a dostanete tak lahodný mliečny nápoj nazývaný aj Matcha latte.

čajová súprava

Samozrejme čaj s mlieko už nebude úplne presne podľa čajového ceremoniálneho obradu, ale určité vám zachutí rovnako či dokonca niekomu možno aj lepšie ako klasický zelený čaj robený podľa starej Japonskej tradície. Ak má niekto intoleranciu na laktózu môže použiť aj mlieko bezlaktózové alebo rastlinné a Matcha latte bude rovnako chutné a lahodné. Preto neváhajte a vyskúšajte našu prémiovú radu Matcha Horizont a vychutnajte si jedinečnú chuť tohto cermoniálneho čaju a zažite Japonsko u vás doma.