5 Tipov, ktoré urobia z vašej kuchyne moderný priestor

1.Priestor za kuchynskou linkou zvykneme oblepovať tapetami, alebo obkladať kachličkami. Tieto prvky boli určite moderné niekoľko rokov dozadu, avšak dnes letí niečo iné. Prírodný dizajn sa stáva čím ďalej, tým modernejší, a to platí aj v kuchyni. Ak teda chcete jeden naozaj cool kúsok, nainštalujte si za linku okno. Ide samozrejme o trošku väčšiu investíciu a prerábku, ale verte že stojí za to. Pri varení budete môcť navyše pozorovať prírodu.

kuchyně
 
2.Kuchyne ladené do jednej farby dnes nie sú v kurze. Najviac letia dvojfarebné kombinácie. Tie dosiahnete buď farbami, alebo skombinovaním rôznych materiálov. Jednu stenu môžete namaľovať napríklad na zeleno, a tú druhú na bielo. Rôzne variácie bielej, spolu s inou, výraznejšou farbou sú celkovo trendy. Nebojte sa ani výrazných odtieňov ružovej, zlatej, alebo tyrkysovej. Z materiálov môžete kombinovať drevo s kovom, sklom, alebo plastom.

bazalka
 
3.Nasledujúce riešenie sa môže na prvé počutie zdať trošku zvláštne. Ak sa nad ním však zamyslíte lepšie, možno si uvedomíte, že to nie je až tak zlý nápad. V posledných rokoch je veľmi moderné, umiestniť do kuchyne sedaciu súpravu. Nemusí ísť o veľkosť, akú používate v obývačke. Postačí aj menší, dvojmiestny gauč. Ak sa pre tento prvok rozhodnete, zadovážte si kúsok s úložným priestorom. Miesto navyše sa vždy zíde.
 
4.Ďalším trendy riešením sú tapety. Nie však hocijaké. Do módy sa vrátili tradičné kvetinové, ovocné a zeleninové motívy, s ktorými sa bežne stretnete v kuchyniach našich babičiek, alebo starších bytoch. Ponuka je v súčasnosti obrovská, takže si máte naozaj z čoho vyberať. Neotapetujte si však všetky steny. Postačí jedna, alebo iba jej kúsok.

tapeta
 
5.Ako sme už spomenuli, všetko prírodné je dobré, a preto si do kuchyne určite zaobstarajte živé bylinky. Zaujímavým riešením, je napríklad úzka polica nad linkou, ktorú nasvietite bodovými svetlami. Ako kvetináče, môžete použiť staré vínové poháre, umyté konzervy od potravín, alebo plechovky od nápojov. Netradičné črepníky sú totiž taktiež v kurze.