Myslite na svoj zdravý spánok, je potrebný!

Základom každého človeka je to, aby sa dokázal kvalitne vyspať a načerpal tak potrebnú energiu. Zároveň uvoľnil myseľ, kĺby a svalstvo.

Pretože úplne iné je to v prípade, ak náš spánok za veľa nestojí a ráno sa zobúdzame s pocitom, ako po opici. Nehovoriac o bolesti po celom tele, mrzutej nálade a energii na bode mrazu. O to je tento stav horší pre aktívnych ľudí, čo majú pravidelnú prácu a k tomu kopec povinností.

spiaca žena

V úvode sme spomenuli dôležitosť spánku, ktorá je mimochodom až tretinovou súčasťou nášho života. Ľudské telo a myseľ totiž potrebujú pravidelne absolvovať proces, akým je regenerácia chrbtice, kĺbov a svalstva. Zároveň sa musí prečistiť naša pamäť, vďaka čomu sa uchováva zdravá psychická kondícia. Lenže nielen pod vplyvom rôznych škodlivých faktorov, ale napríklad aj s pribúdajúcim vekom sa kvalita spánku zhoršuje. V takom prípade musíme myslieť na negatívne aj pozitívne faktory a usmerňovať ich do podoby, aby bol náš spánok zdravý. A jedným z dôležitých pozitívnych faktorov sú kvalitné matrace.

  • Matrac s kvalitnými vlastnosťami, ale zároveň parametrami, ktoré sa prispôsobia konkrétne vám, vášmu telu a vašej polohe pri spánku.

Lenže ako to tak býva, situácia je podobná aj v tomto prípade. Ak nás zaujme predovšetkým najnižšia cena matracov, akosi intuitívne už vieme, že nemôžeme rátať so špičkovou kvalitou. Vlastne ani s dostatočne dobrou. Hlavným dôvodom je fakt, že spravidla tie podozrivo lacné matrace sa o chvíľu preležia a do roka stratia svoj účel. Stačí, ak na nich bude pravidelne spávať priemerný muž s hmotnosťou 80 kg.

posteľ, kniha

V prípade lacných alternatív ide skôr o vhodné riešenie, ak idete napríklad k niekomu prespať. No v situácii, ak s ním počítate dlhodobo a má poskytovať zdravý spánok, s výberom sa musíte trochu potrápiť. Minimálne s faktorom tvrdosti, ktorú delíme na tieto kategórie:

  • T-1 (mäkký), T-2 (stredne mäkký), T3 (stredne tvrdý), T4 (tvrdý), T5 (extra tvrdý)