Montáž led pásikov

Prvom rade sa musíte rozhodnúť kam chcete ssvoje led pásiky umiestniť. Najčastejšie miesta je v obývačke alebo okolo kuchynskej linky. Ale vy si môžete vybrať miesto aj v garáži alebo aj detskej izbe na stenu alebo len tak okolo pracovného stola či popri líšt na podlahe.

Existujú mnoho druhov led pásov no najlepšie sú tie ktoré sa dajú ohýbať a je na nich dobrá montáž. Ohýbacie led pásy potom môžete potom dobre umiestniť na roh steny alebo poličky alebo na ľahký či expert tuning auta.

tunel

Montáž let pásikov je v celku jednoduchá, ale nie vždy. Niektoré pásy musíte ešte pred umiestnením napájať aby vám svietili. Rozložte si pásy asi jeden meter a začnite lepiť okolo objektu. Dávajte si však pozor ste ich lepili rovno, inak by ste ich potom už neodlepili a nevyrovnali. Napájacie led pásik pásy. napojte na jednom konci na adaptér, a druhý koniec na elektrinu. A máte hotovo. Jednoduché že ?
Druhy prípad je keď napájate let pásik na reproduktor.

Let pásik umiestnite na stojan reproduktoru tak že ho nalepíte. Pozor nikdy ho nezalepujte lepiacou páskou pretože sa Vám pásik môže poškodiť alebo odtrhnúť diódy a už nebudú svietiť. Ak ste nekúpili pásiky z kalikami, budete musieť si ich sami naletovať a trochu viac Vám to zábere práce ale efekt stojí za to. Ak máte naletované kábliky pripojte ich do repárku tak aby káble z repárku a z let svetielka boli pripojené spolu a druhu stranu káblu pripojte do domáceho kina alebo do prehrávača ktorý má káblový výstup. Pozor pri pripájaní káblov môže dôjsť k malému skratu, preto buďte opatrný a radšej ich montujte pri vypnutom zariadení. Pustite hudbu a zhasnite svetla a sledujte ako Vám let svetielka svietia na basy a na celkovú hudbu.

pás

Na stránke.ledprodukt.sk si môžete zakúpiť rôzne druhy let pásiku za super cenu. Biele pásiky od 10,90 / m, RGB a RGB-W pásiky od 22 € /30 m,, PROFI od 22 €, DUAL WHITE LET od 32 € a farebné od 18 € / 60 m.