Matrace do postele

Matrac si nemusíte kupovať iba do nového domu, môže sa stať, že posteľný matrac máte už niekoľko rokov a je opotrebovaný. Opotrebovanie sa môže prejavovať rôzne, buď viditeľne prostredníctvom dier, roztrhaných miest, prehĺbených miest, hŕč alebo aj neviditeľne a to vekom matraca. Aj napriek tomu, že váš matrac môže vyzerať ešte v poriadku, odporúča sa ho vymeniť približne každých 10 rokov, pretože v ňom môžu byť rôzne baktérie, roztoče, plesne alebo zaschnutý pot. Posteľový matrac sa môžete rozhodnúť vymeniť aj, keď vám prestane vyhovovať, nemusíte čakať na viditeľné znaky poškodenia, či kým prejde odporúčaný čas na výmenu. Ak začnete pociťovať, že matrac je preležaný, či váš spánok prestáva byť kvalitný kvôli bolestiam chrbta, pokojne matrac vymeňte.

dobrý spánok

Výber matraca je veľmi individuálnou záležitosťou, niekto má radšej tvrdší matrac, iný mäkší, jeden chce kúpiť do postele spoločný matrac a druhý zase dva jednotlivé. Okrem toho môžu výber posteľného matraca ovplyvňovať aj ďalšie faktory, ako to či ste alergik, máte ortopedické problémy, alergie, nadmerne sa potíte alebo máte iné zdravotné ťažkosti. Mäkké matrace sú napríklad vhodnejšie pre ľudí s menej kilami, tvrdšie sú vhodné pre ľudí s vyššou hmotnosťou, avšak vysoký človek, by si mal vybrať radšej mäkší matrac a to z toho dôvodu, že telo pri ležaní rozloží svoju váhu. Kvalitný matrac by mal vedieť správne rozložiť váhu, tak aby sa prispôsobil tvaru tela a chrbát bol v dobrej polohe, čiže sa nepoškodzovala chrbtica nesprávnym ležaním.

matrac do postele

Ak vás trápi nadmerné potenie, prípadne ste alergik, mali by ste siahnuť po matraci, ktorý sa vyznačuje vzdušnosťou. Takéto matrace sa dokážu dobre vetrať a nedržia sa v nich potom žiadne baktérie, plesne, prach ani roztoče. Na ťažkosti s bolesťou chrbta, či kĺbov sú zase vhodné ortopedické alebo zdravotnícke matrace. Ak si neviete dať rady s výberom vhodného matraca do postele https://www.segum.sk/produkty/matrace, neváhajte sa obrátiť na odborníka v obchode. V každom kvalitnom obchode s matracmi vám budú vedieť poradiť vybrať taký matrac, ktorý bude spĺňať presne vaše požiadavky.