Čistiaca vlastnosť anglickej soli pre pokožku


Pomocou síranu horečnatého môžete rýchlo pripraviť peeling ako na tvár, tak na celé telo. Takýto peeling  vám umožňujú hlboko očistiť pokožku a zbaviť sa akné. Ultra-osviežujúca zmes je ideálna na použitie ráno, odporúča sa aj pre všetky typy pleti, s výnimkou pleti náchylnej na akné  a samozrejme nepoužívajte na citlivú a poškodenú pokožku.

sůl

Čistenie tváre
zloženie:
·         1 šálka anglickej soli
·         1 pohár morskej soli (najlepšie jemne mletej)
·         ¾ šálky olivového oleja, kokosu alebo oleja podľa vášho výberu
·         40-60 kvapiek esenciálneho oleja z mäty, grapefruitu, pelargónie, rozmarínu

Príprava:
V malej miske premiešajte soľ a základový olej pomocou šľahača a miešajte. Eterický olej pridajte po kvapkách, miešajte po každom pridávaní. Odložte to zatváracej nádobky. Zmes nepotrebuje skladovanie v chlade ale pre maximálnu sviežosť a chuť ju použite do šiestich mesiacov.

Peeling tváre
Mix 1/2 čajovej lyžičky anglickej soli s čistiacim krémom na hlboké čistenie pórov. Jemne masírujte pokožku a opláchnite ju studenou vodou. Nepeelingujte sa viac ako raz za mesiac.
Vyčistenie celého tela

Zloženie:
·         1 šálka anglickej soli alebo veľkej morskej soli
·         2 lyžice ovsených vločiek celé, ľahko rozdrvené
·         5 lyžíc smotany
·         1 lyžica medu
·         3 lyžice čerstvej jablkovej šťavy
·         4 polievkové lyžice tapiokových perál
·         1 kvapka ruží z esenciálneho oleja
·         2 kvapky esenciálneho oleja z palmarózy
·         2 kvapky silice citrónovej

mořská sůl
 
 
Príprava:
Rozpustite smotanu na teplú (v mikrovlnnej rúre asi 15 sekúnd). Do krému pridajte medovú a jablkovú šťavu a premiešajte. Potom pridajte tapioku a ovsené vločky, premiešajte. Pridajte soľ a opäť dobre premiešajte. Pridajte éterické oleje a premiešajte. Uchovávajte zmes v chladničke najmenej 8 hodín pred použitím. Ak ju chcete použiť, naneste zmes mierne kruhovými pohybmi na suché telo, začínajúc nohami cez boky, ruky až k ramenám. Je skvelé, ak máte asistenta, aby ste použili zmes aj na chrbte. Tento „kefák“ je dostatočne mäkký, môže byť aplikovaný na prsia a v spodnej oblasti krku. Umyte teplou vodou a vysušte telo ručníkom.