Či už ide o ubytovanie alebo stravovanie, pri pobytoch v zahraničí alebo mimo mesta vyhľadávame rôzne služby, ktoré nám spríjemnia ale hlavne uľahčia náš pobyt. Problém nastáva najmä s dopravou. Pri výletoch do cudziny svoje auto nechávame doma a do cieľa sa prepravíme lietadlom, vlakom či autobusom. Vo veľkomestách je čoraz ťažšie orientovať sa a pešou chôdzou sa po celom dni len unavíte. Výhodou sú mestské hromadné dopravy a metrá, ktoré si pomocou internetu ľahko vyhľadáte. Presne tak viete na ktoré číslo nastúpiť a kedy vystúpiť. No stále ste odkázaní na jednotlivé zástavky, ktoré sú často krát mimo nášho cieľa záujmu. Tento problém ľahko vyrieši taxi služba. Jedinou nevýhodou, prečo nie je tak populárna ako autobus či električka je cena tejto služby. Práve preto vznikla aplikácia Bolt.

taxikář.jpg
 
Bolt                                         Ide o jednoduchú aplikáciu, ktorú si stiahnete kedykoľvek zadarmo do svojho smartfónu. Na Bolt sa registrujú vodiči, ktorí chcú pracovať ako prepravcovia a sú vedení ako vodiči tejto spoločnosti. Vy nemusíte nikam volať, len vyhľadáte miesto, kam sa chcete prepraviť a potvrdíte, že si chcete objednať auto. Okamžite pre vás niekto vyrazí a vy už len počkáte niekoľko minút, Dôležité je aby ste mali zapnuté zdieľanie polohy, podľa čoho vás vodič nájde. V aplikácií môžete vidieť aké auto pre vás príde a dokonca kde sa práve nachádza a za koľko dorazí na vaše miesto.

taxi.jpg

Cena tejto služby je nižšia ako bežná taxi preprava a vo veľkomestách je veľmi rozšírená. Výhodou je, že za jazdu neplatíte v aute, ale pri registrácií zadávate aj číslo vašej kreditnej karty a sumu vám po skončení strhnú z účtu. Pre nových užívateľov je aj možnosť prvej jazdy úplne zadarmo. Takisto pri odporúčaní ďalšiemu užívateľovi dostanete 5 Eur na cestu za každého nového zákazníka. Všetko nájdete v sekcií Promo kódy.

Ohodnoťte příspěvek