Hranie napálených kópií hier na herných konzolách. Dá sa to?

Hranie na videoherných konzolách sa vo viacerých smeroch líši s hraním na PC. Za jeden z najpodstatnejších rozdielov možno považovať fakt, že na hernej konzole spustíte jedine a len originálny disk, respektíve originálnu verziu hry, kdežto na PC sme mohli hrať aj "cracknuté" verzie stiahnuté z internetu, alebo napálené disky od svojich známych. Pri hraní na PC sme tak ušetrili relatívne dosť peňazí.

pirátství

Ale vieme a povedzme si pravdu, že existovala určitá cesta, ako spustiť "lacnejšiu" verziu, čiže napálenú hru aj na hernej konzole. Túto cestu charakterizoval "čip", čo bolo určité "hacknutie" konzoly, aby dokázala načítať aj nelegálne kópie hier. Tento čip Vám pochopiteľne musel nainštalovať niekto načierno, pričom to niekedy nebola práve najlacnejšia záležitosť. Takéto "čipovanie" sa realizovalo na PS1, PS2, PS3, na Youtube nájdete aj návod, ako "hacknúť" Xbox 360,.. dalo sa to a nejeden šťastlivec si týmto spôsobom mohol zahrať hry, ktoré zohnal cenovo lacnejšou cestou, čiže kópie.

disk

Píše sa rok 2018 a medzi najpopulárnejšie konzoly sa radí aj Nintendo Switch, čo je vlastne prenosná alternatíva konzoly, ktorá však po pripojení k obrazovke disponuje vlastnosťami a charakteristikou kvalitatívne totožnou s bežným novým "domácim" herným zariadením. A aj v tomto prípade existuje/existovala totožná cesta, ako si zahrať hry tou "inou", lacnejšou cestou, respektíve zdarma.

kopírování

Len nedávno, prakticky tento rok sa zistilo, že Nintendo Switch disponuje určitou "nedokonalosťou" a to procesorom NVidia Tegra, ktorý údajne dokázal načítať a spustiť nelegálny firmware, pomocou ktorého sa následne dali načítať nelegálne kópie hier. Hráčovi tak stačilo investovať určitým firmám predávajúcim tento softvér za 25 dolárov a následne mohol hrať viaceré drahé tituly zdarma. Týmto spôsobom sa na úkor pôvodných výrobcov daných hier obohatili aj firmy ponúkajúce tento "klamlivý" softvér.